Вашето име:


E-mail адрес на получателя:


Преходни и Заключителни разпоредби, Приложение 1


§ 1. (1) В срок до шест месеца от приемането на настоящия Устав, съответно приемането за член на БФС, на всеки магистър-фармацевт, се издава членска карта.

(2)Членската карта се издава от Управителния съвет на БФС, като в същата се съдържа информация за статута на носителя.

(3)Правилата за издаване, преиздаване и др., свързани с членската карта и статута на член на БФС, носител на членската карта, се уреждат с решение на УС на БФС.

§ 2. (1) До приемането на уставите си РФК прилагат съответно правилата на настоящия устав.

(2) Разпоредбите в уставите по предходната алинея относно състава на управителните им органи и броя на членовете в тях следва да съответстват на вече взетите решения за това от учредителните събрания на РФК.

§ 3.За неуредените с настоящия Устав въпроси се прилага действащото българско законодателство, а нерегламентираните въпроси се уреждат с решения на Конгреса на Съюза или на Управителния съвет на БФС.

§ 4. Настоящият устав влиза в сила от датата на приемането му от Конгреса на БФС и се публикува на интернет страницата на БФС в срок от 7 /седем/ работни дни след приемането му. Препис от него, носещ подписа на председателя на УС на БФС и на главния секретар на УС на БФС, се изпраща до всяка регионална фармацевтична колегия на БФС.

 

Настоящият устав е приет на Учредителния Конгрес на Български фармацевтичен съюз, изменен и допълнен от Третия и от Четвъртия Конгрес на Български фармацевтичен съюз, при спазване разпоредбите на Закона за съсловната организация на магистър-фармацевтите.

 

Приложение № 1

Седалища и райони на регионалните фармацевтични колегии

1.      Благоевград: общини Банско, Белица, Благоевград, Гоце Делчев, Гърмен, Кресна, Петрич, Разлог, Сандански, Сатовча, Симитли, Струмяни, Хаджидимово, Якоруда.

2.      Бургас: общини Айтос, Приморско, Бургас, Камено, Карнобат, Малко Търново, Несебър, Поморие, Руен, Созопол, Средец, Сунгурларе, Царево.

3.      Варна: общини Аврен, Аксаково, Белослав, Бяла, Варна, Ветрино, Вълчи дол, Девня, Долни чифлик, Дългопол, Провадия, Суворово.

4.      Велико Търново: общини Велико Търново, Горна Оряховица, Елена, Златарица, Лясковец, Павликени, Полски Тръмбеш, Свищов, Стражица, Сухиндол.

5.      Видин: общини Белоградчик, Бойница, Брегово, Видин, Грамада, Димово, Кула, Макреш, Ново село, Ружинци, Чупрене.

6.      Враца: общини Борован, Бяла Слатина, Враца, Козлодуй, Криводол, Мездра, Мизия, Оряхово, Роман, Хайредин.

7.      Габрово: общини Габрово, Дряново, Севлиево, Трявна.

8.      Добрич: общини Балчик, Генерал Тошево, Добрич - град, Добричка, Каварна, Крушари, Тервел, Шабла.

9.      Кърджали: общини Ардино, Джебел, Кирково, Крумовград, Кърджали, Момчилград, Черноочене.

10.    Кюстендил: общини Бобовдол, Бобошево, Кочериново, Кюстендил, Невестино, Рила, Сапарева баня, Дупница, Трекляно.

11.    Ловеч: общини Априлци, Летница, Ловеч, Луковит, Тетевен, Троян, Угърчин, Ябланица.

12.    Монтана: общини Берковица, Бойчиновци, Брусарци, Вълчедръм, Вършец, Георги Дамяново, Лом, Медковец, Монтана, Чипровци, Якимово.

13.    Пазарджик: общини Батак, Белово, Брацигово, Велинград, Лесичово, Пазарджик, Панагюрище, Пещера, Ракитово, Септември, Стрелча.

14.    Перник: общини Брезник, Земен, Ковачевци, Перник, Радомир, Трън.

15.    Плевен: общини Белене, Гулянци, Долна Митрополия, Долни Дъбник, Левски, Кнежа, Никопол, Плевен, Пордим, Червен бряг.

16.    Пловдив: общини Асеновград, Брезово, Калояново, Карлово, Лъки, Марица, Пловдив, Първомай, Раковски, Родопи, Садово, Съединение, Хисаря, Кричим, Перущица, Стамболийски, Куклен, Сопот.

17.    Разград: общини Завет, Исперих, Кубрат, Лозница, Разград, Самуил, Цар Калоян.

18.    Русе: общини Борово, Бяла, Ветово, Две могили, Иваново, Русе, Сливо поле, Ценово.

19.    Силистра: общини Алфатар, Главиница, Дулово, Кайнарджа, Силистра, Ситово, Тутракан.

20.    Сливен: общини Котел, Нова Загора, Сливен, Твърдица.

21.    Смолян: общини Баните, Борино, Девин, Доспат, Златоград, Мадан, Неделино, Рудозем, Смолян, Чепеларе.

22.    София-столична: райони Банкя, Витоша, Връбница, Възраждане, Изгрев, Илинден, Искър, Красна поляна, Красно село, Кремиковци, Лозенец, Люлин, Младост, Надежда, Нови Искър, Оборище, Овча купел, Панчарево, Подуяне, Сердика, Слатина, Средец, Студентски, Триадица.

23.    София: общини Антон, Божурище, Ботевград, Годеч, Горна Малина, Долна баня, Драгоман, Елин Пелин, Етрополе, Ихтиман, Копривщица, Костенец, Костинброд, Мирково, Правец, Самоков, Своге, Сливница, Златица, Пирдоп, Чавдар, Челопеч.

24.    Стара Загора: общини Братя Даскалови, Гълъбово, Гурково, Казанлък, Мъглиж, Николаево, Опан, Павел баня, Раднево, Стара Загора, Чирпан.

25.    Търговище: общини Антоново, Омуртаг, Опака, Попово, Търговище.

26.    Хасково: общини Димитровград, Ивайловград, Любимец, Маджарово, Минерални бани, Свиленград, Симеоновград, Стамболово, Тополовград, Харманли, Хасково.

27.    Шумен: общини Велики Преслав, Венец, Върбица, Каолиново, Каспичан, Никола Козлево, Нови пазар, Смядово, Хитрино, Шумен.

28.    Ямбол: общини Болярово, Елхово, Стралджа, Тунджа, Ямбол.


 


Сподели

Публикувана на 2014-07-29 16:31:45 | Прочетена: 2503 пъти